Vyrobené zodpovědně. Přirozeně!

Plenky Bambo Nature odrážejí severský způsob života, kde jsou funkce a forma v souladu s přirozeným respektem k sobě navzájem a také k životnímu prostředí. V každém produktu, který vytváříme, můžete najít stopy našeho dědictví – v našem designu, ingrediencích a materiálech, které používáme, našich požadavcích na vysokou kvalitu a naší bezpečné výrobě.
Fluff SAP for production of Bambo Nature diapers

 

Pečlivě vybrané suroviny

Chmýří (Fluff): chmýří je měkký savý materiál z udržitelných a dobře obhospodařovaných lesů s certifikací FSC® (Forest Stewardship Council), ve kterých se nekácí více stromů, než je les schopen snést. Naše chmýří je kvůli bezpečnosti dětí zcela bez chloru (TCF).

SAP: je zkratka pro „super absorpční polymer“. SAP je klíčovou součástí absorpčního jádra a tím, co udržuje vaše dítě v pohodlí a suchu. SAP, který používáme, je schválen ekoznačkou Nordic Swan Ecolabel a je zcela bezpečný pro pokožku vašeho dítěte.

 

Baby running. Wearing a Bambo Nature diaper

 

Méně je více

Máte problém dostat plenky z obalu? Udělali jsme to schválně! Naše plenky jsou známé svými skvělými parametry, aby byly pro vaše dítě super pohodlné, jsou tenké a lehké. To zvyšuje volnost pohybu dítěte a zároveň nám to umožňuje vměstnat více plenek do jednoho obalu, čímž snižujeme množství přepravovaných krabic. Do plen přitom používáme pouze tolik surovin, kolik je skutečně potřeba, čím držíme spotřebu na přijatelné úrovni.

 

Baby feet

 

Žádné nesmysly navíc!

Zdravá miminka jsou šťastná a zdraví vašeho miminka je jednou z našich hlavních starostí. Proto nepoužíváme žádné látky, o který je známo, že jsou škodlivé pro zdraví nebo životní prostředí (organocíny, ftaláty nebo polyvinylchlorid). Zároveň do našich plenek nepřidáváme žádné známé alergeny nebo látky klasifikované jako dráždivé pro pokožku.

 

Windmills in the fields producing energy

 

Výroba v Dánsku

Plenky Bambo Nature jsou vyráběny v našem výrobním závodě v Dánsku, a to na vysoce moderních strojích, které zajišťují minimální celkovou spotřebu energie. I nadále pracujeme s energetickou optimalizací a vždy se snažíme být ještě efektivnější. Zde jsou některé z našich úspěchů:

  • 100 % spotřebované elektřiny pokrýváme z obnovitelných strojů
  • Od roku 2009 jsme snížili celkové emise CO2 o 62,1 %
  • V roce 2019 bylo 85,4 % našeho výrobního odpadu shromážděno a prodáno recyklačním společnostem, aby byly znovu použity a přeměněny na nové produkty

 

Bambo Nature diaper showing wetness indicator

 

Suchá a zdravá dětská pokožka!

Plenky Bambo Nature jsou vybaveny indikátorem vlhkosti, díky kterému rychle a snadno zjistíte, kdy čas přebalit vaše dítě. Když měníte plenky ve správných intervalech, minimalizujete riziko vzniku opruzenin, ušetříte zbytečné cesty k přebalovacímu pultu a vytvoříte méně odpadu. Win-Win!

 

Bambo Nature diaper size 2 in I'm green packaging

 

Recyklovatelné obaly a krabice

Naše sáčky na plenky se skládají z 30 % recyklovaných surovin, což znamená, že při výrobě je potřeba méně původního plastu. Recyklované materiály pocházejí ze spotřebitelského plastového odpadu, který je pečlivě vyčištěn a tříděn podle druhu. Taška by měla být recyklována s jiným plastovým odpadem. 

Naše boxy mají certifikaci FSC™ (Forest Stewardship Council) a jsou vyrobeny z minimálně 50 % recyklovaného materiálu. 

 

 

Smiling baby holding hands with parent

 

Zodpovědné podnikání

Zodpovědné myšlení a jednání bylo vždy součástí DNA společnosti ABENA a je pro nás přirozené, že spolupracujeme ruku v ruce s našimi dodavateli, abychom zajistili, že každá plenka bude bezpečná nejen pro vaše dítě, ale také pro přírodu. Naše dveře jsou vždy otevřené inspekcím třetích stran a spolupracujeme s celosvětově uznávanými certifikačními agenturami, abychom vám nabídli ty nejlepší ekologické dětské plenky na světě.

*Emise CO2 zahrnují elektřinu, plyn a ropu. Jsou vypočteny na základě standardních faktorů společnosti Energinet a Dánské energetické agentury. Výpočety kWh elektřiny na kg CO2 vycházejí z Environmentální deklarace společnosti Energinet. Výpočty z l ropy a kg plynu na kg C02 jsou založeny na normách Dánské energetické agentury pro výhřevnost a emisní faktory.

FSC™ (Forest Stewardship Council) je mezinárodní nevládní organizace, která se věnuje podpoře odpovědného hospodaření v lesích po celém světě. Produkty s certifikací FSC™ jsou vyrobeny ze surovin z dobře obhospodařovaných lesů a odpovědných zdrojů. Sledovatelnost a integrita štítku jsou podporovány přísnými kontrolními opatřeními a výběrem produktů s certifikací FSC pomáháte pečovat o lesy a lidi a divokou zvěř, která je nazývá svým domovem. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.fsc.org.