Udělejte si místo pro vaše miminko

Expectant parents
pro 30, 2019

Můžete vtěsnat plenky, dětské hračky, doplňky a mnoho dalšího i do těch nejmenších dětských pokojíčků, pokud víte, jak svůj prostor správně využít na maximum. Zde jsou naše nejlepší tipy na vytvoření skvělé dětské postýlky a místa pro všechny další dětské nezbytnosti.

Miřte vysoko - přidejte do místnosti vysoké police a uspořádejte oblečení a doplňky do označených krabic nebo košů, aby podlaha a ostatní pracovní plochy zůstaly přístupné.

Nástěnný přebalovací pult Většina nástěnných přebalovacích pultů má vestavěné kapsy nebo police na nezbytnosti, které potřebujete při přebalování. Nástěnný přebalovací pult se dá navíc prakticky složit a nezabere příliš mnoho místa.

Víceúčelový nábytek – V dnešní době již není problém sehnat dětskou postýlku kombinovanou s přebalovacím pultem. Některé modely jsou navíc doplněné o užitečný úložný prostor pod postýlkou.

Skládací paravan – paravan umístěte na konec postýlky, případně na konec vaší postele (pokud plánujete mít postýlky v ložnici), čímž získáte další odkládací prostor uprostřed otevřeného pokoje.

Redukce – Zvažte, co opravdu musíte mít a co potřebujte pro vaše miminko. Mezi věci, které nemusíte nutně potřebovat v dětském pokoji, patří koše na prádlo, odpadkový koš na pleny, nadměrné množství hraček, kočárek atd. Místo toho umístěte do pokoje věci, které vaše dítě potřebuje ke klidnému spánku, ale také k přebalování, a to včetně náhradního oblečení.

Opětovné použití a recyklace – Zásadním trikem, jak si udržet pořádek na malém prostoru, je vyhnout se hromadění věcí, které nepotřebujete. Než se rozhodnete pro koupi nových hraček či pomůcek pro vaše dítě, tak zkuste popřemýšlet, zda by se původní věci nedaly mírně přizpůsobit a použít místo nově koupených. Buďte kreativní!

Vertikální ukládací prostory – Botníky – otevřené nebo uzavřené – mohou být skvělou alternativou ke skříním nebo komodám. Knihy můžete vystavit na otevřených stojanech a hračky, plenky a oblečení skladovat v uzavíratelných boxech. Pokud bojujete s nedostatkem úložného prostoru, tak použijte organizéry do skříní.

Seznam přání – Když se vám narodí miminko, tak můžete očekávat příliv dárků od všech svých blízkých a přátel. Dejte potenciálním dárcům dopředu vědět, co by se vám do domácnosti s miminkem hodilo! Populární možností je také místo zbytečného dárku přispět penězi na spořící účet, ze kterého si poté dokoupíte cokoliv dle vlastní potřeby.

Sdílejte své vlastní nejlepší tipy na Facebooku nebo Instagramu!

Inspiration