Uklidněte se, jde vám to skvěle!

Expectant parents
úno 06, 2020

Pravděpodobně jste četli (nebo vám bylo řečeno) o všech úkolech, co musíte udělat, abyste zajistili, že vaše těhotenství proběhne hladce, váš porod bude procházka růžovým sadem a vaše dítě bude dokonalé.

Žádné kouření, žádný alkohol, žádný cukr, žádný lepek, žádné chemikálie, dopřejte si krásu odpočívat, ale nespěte příliš mnoho, cvičte, ale nepřetěžujte se, jezte doplňky stravy, ale ne jako náhradu bio potravin, odpočívejte, ale ne příliš, očekávejte přibírání na váze, ale snažte se v těhotenství zase nepřibrat příliš – takový seznam by mohl být nekonečný!

Je nemožné splnit do puntíku všechny tyto úkoly nebo omezení, bez ohledu na to, jak prospěšná jsou. Budou totiž dny, kdy vás vaše chutě donutí jíst pouze skořicové šneky z IKEA nebo nakládané sledě s Nutellou. Přijdou dny, kdy vás naopak vaše tělo připoutá k pohovce, protože cokoliv jiného bude nepříjemné nebo vaše miminko bude zrovna neklidné, a to zrovna ve chvíli, kdy jste plánovala začít cvičit nebo si vyjít na procházku.

Těhotenství vás naučí dokonale jednu věc – plně se synchronizovat s vaším tělem. Většina signálů bude tak silná, že je nebudete moci ignorovat! Tělo si se vším poradí, protože je tak nastaveno. Roste v něm přeci nový člověk! Proto mu naslouchejte a vše dopadne dobře. Nemusíte se obávat.

  • Sledujte své chutě – tělo moc dobře ví, co potřebuje! Každopádně, pokud dostanete chuť na křídy nebo pokojové rostliny tak si přeci jen promluvte se svým lékařem, aby vyloučil, že vám nechybí některé ze životně důležitých minerálů.
  • Během těhotenství se vaše svaly mění a uvolňují se. Vaše proporce a rovnováha se navíc také pozmění, což může způsobit, že budete náchylnější ke zranění. Pokud nemůžete cvičit, jak jste zvyklí, nebojte se zkusit něco nového. Zároveň je potřeba si říct, že je naprosto v pořádku zpomalit. Dopřejte si místo běhu procházku. Vyzkoušejte regenerační nebo prenatální jógu místo vaší obvyklé lekce v posilovně. Zaplavte si v bazénu a udělejte pár cviků místo toho, abyste plavali své obvyklé vzdálenosti.
  • Běžte spát, když to potřebujete. Především v prvním trimestru budete bojovat s velkou únavou.
  • Spřátelte se se svými prachovými zajíčky, pokud vám lékař nařídil odpočívat. (Jsou mírumilovní a ve spánku na vás neútočí – na nábytku se jim prostě líbí.)
  • Mírné bolesti jsou v těhotenství normální. Pokud jsou ovšem již opravdu nepříjemné, tak se poraďte se svým lékařem a vždy dostatečně odpočívejte.

Vaše tělo se mění, vaše potřeby se mění, váš život se mění. Buďte zvědaví a pusťte se do toho. Najděte si svou vlastní rovnováhu a úrovně tolerance ke všemu. Dokud jste & rsquo; nevystavujte sebe nebo své dítě záměrně nebezpečí, uvolněte se a vězte, že vy & rsquo; jde to PERFEKTNĚ DOBŘE!